Şeyda'nın Günlüğü: Gelişen Teknolojiye Ayak Uydurmak

7.2.18

Gelişen Teknolojiye Ayak UydurmakZamanla herşey çöp oluyor gibi..

Şu sıralar youtuberları izliyorum, genel anlamda söylenenler, gelişen teknolojiye, çağ'a ayak uydurmak..
Bi ara bloggerlar vardı, sonra ınstagram fenomenleri doğdu, şuan ki son nokta ise youtuberlar.. Her yeni birsey çıktığında biz insanlar o yeniye gitmede hıc zorluk çekmiyoruz. Geride kalanı da hep unutuyoruz..
Zamanı geçti der gibi,

Dergiler, kitaplar, blog yazıları, artık okunmaz oldu. İnterneti açıp da bakan hiç yok çevremde, aradığı mevzuyu, kitap nerde kaldı, ınternete soran bile kalmadı.Bütün herşey  youtube da.


Gelişen çağa ayak uydurmak önemli, geri kalmamak önemli, ya diğerleri? Diye düşünenler kaldı mı?

Sizin bu konuda ki fıkırlerınız neler?
Ne yapmalı?
 Nasıl bir yol izlemeli?
Bloggerlar olarak düşünceniz neler?
Okuyucularım sizlerin bu konudaki düşüncesi nedir?

   Konu hakkında yorumlarınızı beklıyorum

17 yorum:

 1. Ben google a soruyorum,youtube u hala sadece şarkı ve film için kullanıyorum :)
  Zamana ayak uydurmak gerek tabi.. Kağnı kullanmıyoruz: ))

  YanıtlaSil
 2. Allah Allah ben her şeyi google da arıyorum . Youtuberlar da kimmiş . 😂😂 Ben baya geri kalmışım . Blogger bence çok samimi . Burası güzel . Kolay kolay burdan kopmaya niyetim yok . Sevgiler . 🌸

  YanıtlaSil
 3. Bende 'öldü' düşüncesiyle başladım blogger yolculuğuna fakat insan fark ediyor ki kocaman bir aileyiz. Ama dediğin gibi maalesef ki teknolojinin sonu yok geliştikçe gelişiyor ve yeni yeni mecralar ortaya çıkıyor. Bazılarımız yetişiyor bazılarımız geride kalıyor :) Bana göre en iyisi ve güzeli yazı hayatı!

  YanıtlaSil
 4. Zamana veya çağa ayak uydurma konusu, ele aldığımız açıya ve konuya göre değişir. Bence hâlâ okuyan, araştıranlar var. Hem çağa ayak uydurma çabası içinde olan birinin geride kalanları unutması, dayanağı olmayan bir gök kubbesinde kalır.

  YanıtlaSil
 5. ben teknolojiyi kontrol altına almamız gerektğini düşünüyorum. ondan kaçmak yerine onunla savaşmalıyız. onu tanımadan da savaşı kazanamayız. tabi google lamak dha mantıklı ama diğer sosyal medyalarda arama motoru gibi maşallah :D

  YanıtlaSil
 6. ben ısrarla blog yazmayı ve blog okumayı seviyorum

  YanıtlaSil
 7. Bende youtuber izliyorum bakiyorum ki dakikalar akmis gitmis ve buna engel olamiyorum ne yazikki😃.

  YanıtlaSil
 8. Youtuber'lar instalogger'lar ilgi alanım değil.. Videolarını izleyecek boş zamanım da yok.Ben blog yazarıyım.Blog da yazıyorum.Blog da yazanları okuyorum.Araştırmam gereken birşey olduğunda arama motorunda çıkan ilgili sayfaları inceliyorum.Blog yazıları ve sosyal medya hesap paylaşımları ve takipleri zaten uğraştırıcı.Bu kadar içli dışlı olmak bile sıkıyor bazen beni..

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Blog yazarlarının buluşma ve sosyal paylaşım noktasına sizleri de bekleriz. Böylelikle içeriklerinizi bloggerlara tanıtabilir ve diğer bloggerlar ile kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 10. Tabii ki teknolojiden faydalanmak gerekiyor ama blogların yeri bence apayrı, kesinlikle yazmaya devam edilmeli :)

  YanıtlaSil
 11. kesinlikle blogger olmayı tercih ediyorum. Çünkü çevremdeki insanlara bu şekilde daha çok yardımcı olduğumu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 12. Yazi ile ifade eskimez o her zaman kalicidir bence❤

  YanıtlaSil
 13. bence yazmanın ve okumanın yerini hiç bir şey tutamaz. Nasıl ki insanlar önce kimyasallara kayıp daha sonra organiğe döndü bence blogların da tekrar yıldızı parlayacak. Teknolojinin veremediği duygular bloglarda var.

  YanıtlaSil
 14. 80'lerde çocuk olan bir çok kişi gibi ben hala kitap, dergi okumayı seven teknolojiyi gereği kadar kullanmaya çalışan biriyim.
  Blog yazmak ise ayrı güzel umarım hep yazarım.:)

  YanıtlaSil
 15. Teknolojiyi iyi kullanmak faydalanmak lazım.Benimde bir youtube kanalım var daha öncesinde yazmaya başladığım halada devam ettirdiğim birde blogum.Hem okuyorum hemde izliyorum.Bence yazılarında videolarında görsellerinde yeri apayrı.Genellemeye vurunca hangisi öndedir bunu kesin olarak bilemem ama ,bildiğim tek şey hem yazmaya hem okumaya hemde youtube kanalımdan paylaşımlarıma devam edeceğimdir.Amaç paylaşmak sa elbet faydalananda olacaktır.

  YanıtlaSil
 16. Takip etkinliğinden geldim sizide beklerim :)
  https://bloggerajandasi.blogspot.com.cy/?m=1

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...