Şeyda'nın Günlüğü: İRAN BU OYUNA GELME!

2.1.18

İRAN BU OYUNA GELME!

İran bu oyuna kanma!

Lübnan'ı,Irak'ı, Afganistanı düşün.Kışkırtıldılar ve sonları ambargo oldu. Başınıza Büyük bi savaş gelecek. Bukadar büyük bir ülkeyken, elinizde en iyi bombalar mevcutken, Güçlüyken, bu yıkıma girmeyin..

Önce iç karışıklık savaş, birbirinizi öldüreceksiniz, sonrasında barış konseyi getirtilecek, sonrasında ne mi olacak? ABD bütün topraklarınıza el koyacak. Sizi parçalayacak ve ellernde kukladan ibaret olacaksınız..Bütün insanların eylem yapmaya hakkı vardır. Memnun olmayabilirler.Sokaklara çıkılabilir ses duyurmak için.. Oyuna gelmemek önemli iş. ABD bunun arkasında, tüm provakatörler şuan iş başında..

Amerika  Filistinde bukadar katliam olurken neredeydin?  Trump'ın  yaptıgı acıklamayı duydunuz mu? Yanınızdayız.. Sen kimsin de? Hayırdır? Sen İran'ın İç İşlerne karışma gibi bir cüreeti nereden buluyorsun.. Susmayın arkadaşlar. Sosyal Medyada lütfen paylaşımlarda bulunun. İranı etıketleyın, Abd'yi etiketleyin..

Amaç; Müslümanları birbirine düşürüp,  iç savaş çıkartmak en son da, o Ülkeye hakim olmak..Tarihe baktığınızda oyun hep aynı, ama biz Müslümanlar bu oyunu  göremeyecek kadar körleşiyoruz..

Rabbim yardımcınız olsun..

Şimdi bi Ortadoguya bakın, Bi Müslüman Ülkelerine bakın.. Hangisi bu oyundan nasibini almamış. Hangi  Müslüman Ülke bu oyuna kanmamış.. Hiç diyebiliriz. Adamlar Mısırı karıştırıp bir darbe vurdular. Irak aynı şekılde, Lübnan, Afganistan, Filistin.. Daha niceleri, ABD'nin İngilizlern oyununun bir parçası.. Oyuncak olmayalım. Müslümanlar kardeştir. Şii Sünni dediler aramıza girdiler.. Hepımız Müslümanız. Bunu unutmayalım. Sizin başınıza gelen bizim başımıza gelır. Allah için bu oyuna gelmeyin..

Büyük oyunun farkında olun,
Dualarımız sizinle..

Bu konuyu buraya yazma amacım,sadece İrandaki dindaşlarımın kardeşlerimin bu yazıyı görmesi.

Benim gibi düşünen arkadaşların sosyal medyayı bu konu hakkında iyi kullanması.
Bana hak verenler olur olmayanlar olur. Kimse ile tartışmaya girmem girmek de istemem. Herkesin bir düşüncesi vardır. Ve herkes buna saygı duymak zorundadır. Oyuzden, yorumlara lütfen farklı şeyler yaızlmasın..

Sevgiler

3 yorum:

  1. Öldüren de Allah diyor, ölen de. Bence bu herşeyi biraz da olsa özetliyor. Allah yardımcımız olsun, elbet bir gün galip geleceğiz.

    YanıtlaSil
  2. İran'ın karışık olduğunu duymuştum ama ne derece bir karışıklık var onu tam olarak bilmiyorum, açıkçası İranlıları pek sevmiyorum ama sonuçta komşumuz, onlar karışırsa otomatik olarak biz de etkileniriz

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...