Şeyda'nın Günlüğü: Hayat yaşamaktır

15.2.17

Hayat yaşamaktır

Hayat Yaşamaktır

Birçoğumuzdan da duymuşsunuzdur yaşamak çok zor artık katlanamıyorum, çekilmez, dayanılmaz hale geldi gibi sözleri... Ama bakınca yaşamı zorlaştıran, onu çekilmez hale getiren en çok da biz değil miyizdir?

Hep daha fazlasını isteyerek elimizdekilere şükretmeyerek...

Komşunun yeni evi olmuş...arkadaşım yeni araba almış...neden bizimde yok hadi bizde alalım daha fazlası... Daha da fazlası bizim olsun!
Neden bu kadar çaba?
Düşünüyorum da böyle davranarak hayatı çekilmez ve yaşanmaz hale getiren biziz aslında...
Bir arabamız daha olmasın ya da bir evimiz daha... Önemli olan sevdiklerimizle birlikte mutlu olmak ve sağlıklı olmak değil midir?
Bunları yazma gereksinimi duydum çünkü sizin de yaşadığınızdan eminim ki etrafta hayatından şikayet edenlerin sayısı çok fazla ve giderek artıyor...hatta bu durum intiharlara kadar gidiyor.

Hayatta bizim için gerçekten önem arz eden şeyleri çoğu zaman unutuyoruz tekrar bir hatırlatma bir yenilenme!!😊
Hayat aslında zor değil onu zorlaştıran bilhassa biziz...

Düşünceleriniz değişebilmeli ki sizde değişebilesiniz..Lütfen düşüncelerinizi değiştirin hayatı kendiniz ve çevrenizdeki insanlar için çekilmez hale getirmeyin... 
Hayat yaşamaktır.😉

Sumeyyanınkaleminden

14 yorum:

 1. Ne kadar doğru asıl önemli olan sevgi mutluluk huzur bunlar olmadığı sürece başka hiçbirseyin önemi yok
  Kaleminize sağlık ��

  YanıtlaSil
 2. Çok şkür hiç öyle bir derdim olmadı 😃

  Rabbime inancı olanında olmaması gerekiyor bence.Yükseklere değil alçaklara bakalım.Ve şükredelim.Hayat yaşamak olsun 😃

  YanıtlaSil
 3. Hayat yaşamak her haliyle güzel :) Hayat içtiğimiz bir bardak su kadar az ama çok yaşmak bir nefes gibi bir tebessümün artığı zamanlar gibidir Hayat yaşmak olsun Efendim ..Doğru sözlere Ne hacet dimi ama :) Rabbım beterin den korusun Çok şükür halimize ...Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Çok haklı olduğun yerler var her zamanki gibi kuzum. Önemli olan bir ev daha mı almaktır yoksa başını soktuğun evin huzurlu olması mı? İnsanlar bu farkı anlayamıyor. Bazıları var ki öyle bir huzurun farkında bile değiller çünkü hayatları boyunca sevgi dolu ortamlarda büyümüşler.
  Onların sınavları da mutluluğu yeniden keşfetmek oluyor işte.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen bir şeylerin farkına varabilmemiz için kaybetmemiz gerekiyor..amacım böyle olmadan birazcık farkındalık oluşturabilmek:)Bazen birisinin size söylemesi gerekebiliyor..:)

   Sil
 5. Çok haklısın tatlım. İsteklerin ve hayallerin sonu yok. Her zaman elimizdekilerle yetinerek mutlu olmayı başarmalıyız. Yaşamımıza şükretmeliyiz ki her daim mutlu olalım değil mi? Çok güzel bir konuya değinmişsin. Bize de hatırlattığın için teşekkürler. Sevgiler Şeydacım :*

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. hayat aslında zor değil onu zorlaştıran bizleriz. ne kadar da doğru herşey bizim bakış açımıza göre ,herşey bizim elimizde aslında. çok güzel bir yazıydı. kaleminize sağlık ):

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...