Şeyda'nın Günlüğü: Mücella; Kitap Yorumu

10.11.16

Mücella; Kitap Yorumu


Arkadasimin kitap hediyesini anlatmıstım sizlere..Hatırlamayanlar Buradan bakabilir.


Nazan BEKIROGLU'nun okudugum ilk kitabı, Nar Agaci idi. Kitapları bana sevdiren bir romandı.. Yazar'ın diger kitaplarını okumayı istemistim lakin o siralar bu pek de mümkün olamadı. Taa ki arkadasımın hediye ettigi kitap "Mucella" gelene kadar.. 

Sizlere bu kitabı anlatmayacagım sadece birazcık okumaniz icin şevklendirecegim..

Roman; 1920-1970 yılları arası yasayan bir kadını anlatıyor.. Annesinin bir sozunu iki etmeyen Mücella'nın ömrü, kendisine cehiz dizmek, baskalarının hayatını izlemek ile geciyor.. 

Yaninizda o yıllarda yahut o yillara yakın yasayan teyzeleriniz anneanneleriniz varsa kitabı onlara okuyabilirsiniz. Onlardan da o dönemlere ait bircok yasanmisliklar dinlersiniz.. 

Kitap öyle akıcı öyle gercekci ki, okurken icinde kaybolup o donemlere gidiyorsunuz.. Sonunda gözyaşlarınıza hakim olamayacagınız bir kitap. 

Sıkılmayacagınıza eminimm.. Okuyanlardan yorumlari, Okumayanlardanda en kisa zamanda okumalarini bekliyorumm..

7 yorum:

 1. Okuyacağım kitaplar arasında olacak Mücella canim

  YanıtlaSil
 2. Birkaç kitap yorumu ile keşfedip okumuştum. Çok teşekkür ederim anılarımı tazelediğin için. Senin yorumunun ayrı bir tadı vardı. Kalemine sağlık :)♥

  YanıtlaSil
 3. Nazan Bekiroğlu bende hiç okumadım ve çok merak ediyorum Nar Ağacı'nı listeme bi kaç defa ekleyip ekleyip çıkarmışlığım var.Sizin bu yorumunuzdan sonra Mücella'yı okumalı o vakit ;)

  YanıtlaSil
 4. Severek okuduğum yazarlardandır. İnşallah bu kitabını okumakta nasip olsun.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...