Şeyda'nın Günlüğü: Yazar ve Kitap Onerisi

1.6.16

Yazar ve Kitap Onerisi

Merhabalar,


OKuduğum kitabi ikinci defa okumak hiç adetim değildir. 5 yıl öncesinde OKuduğum bir kitap, bugünlerde beni öylesine ısrarla kendisine çekmeye başlamıştı ki, ben bile şaşırdım.. Onca yeni alınmış kitabım duruyorken, aklımın köşesinde "OD" !!! Okudum ben zaten, bidaha okumaya gerek yok desem de, içimde ki his beni bir türlü bırakmadı.. Sonunda kaderime mahkum :) elime aldım ve iki günde bitirdim.
OKuduğum kitabi tekrardan okumak bana, farklı bir duygu hissettirdi. 5 yıl önce ki OKuduğum kitap ile hiç de aynı değildi. Yada şunu demek daha doğru olur. Kitap aynı, ben farkliydim.. Duygularım, düşüncelerim, çizdiğim yerler, not aldigim bölümler tamamen değişmiş. Bunu gördüğümde hangi hissiyata kapilacagimi bilemedim doğrusu. :)

Gel gelelim önce, sizi de bir kitap bu denli içine çekip, beni oku hissi veriyorsa, hiç vakit kaybetmeden bir daha okuyun. Vardır bunda da bir hayır deyin.Benim gibi zaman kaybı olduğunu düşünmeyin.

Kitap ve yazar tavsiyesine gelince,

Biz bu ilden gider olduk,
Kalanlara selam olsun.
Bizim için hayır dua
Kılanlara selam olsun.


Yazarımız : Iskender PALA

Kitabimiz:  OD

Yunus Emre'nin hayatını  kendi ağzından dinliyorsunuz.

          Sizlerde eminim benim ve okuyan birçok ınsan  gibi kitabın içinde kaybolacaksiniz.

-Yar yüreğim yar
Gör ki neler var

Bu halk içinde
Bize güler var

-Ko gülen gülsün
Hak bizim olsun

Gafil ne bilsin
Hak'ki sever var

28 yorum:

 1. Türkiyedeyken gördüm tv de Yunus Emre nin dizisini, çocuklar da çok sevmişlerdi. Hem aslında bilmemiz gereken kendi kültürümüzün parçası olduğu icin Yunus'u tanımamız İcab eder hem de okuması keyifli bir yazar ise Pala ne güzel bir yolculuktur bahsettiğiniz kitabı okumak.
  Aslında bu gibi konuları içeren kıtapları Zaman sonra tekrar tekrar okumak gerek çünkü dediğiniz gibi biz aynı kalmıyoruz kı. Değişiyoruz ufkumuz bilincimiz gelişiyor. Farklı acılardan bakabiliyoruz farklı Zaman'larda

  YanıtlaSil
 2. halamın bana oku oku diye önerdiği bir kitap, işte yine karşıma çıktı =) bu yaz okuyayım bari, paylaşımınız için teşekkürler <3

  YanıtlaSil
 3. Bu tarz kitapları ben normalde pek sevmem ama OD'da ki hikaye çok etkileyiciydi. Blogunuz çok hoş bende beklerim :) thebeautyforce.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. İskendar Pala'dan Mihmandar'ı okudum sadece. Güzel bir kitaptı ama belli yerlerde sıkmıştı.
  Kitapları ve filmleri belirli bir aralıktan sonra tekrar okumak veya izlemek gerçekten yeni bir şey yapıyormuş hissi veriyor. Önceki deneyime kıyasla çok farklı çıkarımlarda bulunuyor insan, farklı görüyor. Kitaplardan ziyade filmlerde çok başvurduğum bir yöntem.
  OD kitabına gelince aslında merak ettiğim bir kitap ama okurken tekrar sıkılırım diye okuyacaklarım sıralamasında geriye atmıştım. Uzun süre de okumam mümkün görünmüyor sanırım.
  Elinize sağlık, paylaşım için teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 5. Od'u bende okumuş ve çok sevmiştim, güzel bir kitap.:)

  YanıtlaSil
 6. insan aynı kitabı her okuyuşunda değişik ayrıntılara rastlıyor.. harika bir kitap.. bence iskender pala'nın en sade anlatımlı kitaplarından biri bu nedenle okunması da keyifli.. bana da beklerim. :)

  YanıtlaSil
 7. Bu kitap harikadır. İskender pala yi çok severim.

  YanıtlaSil
 8. Ben de kitap fuarından almıştım "Od"u fakat bir türlü sıra gelmemişti okumaya . Şu an bu yorumun çok iyi denk geldiğini düşünüyorum, sanırım listemde en ön sıraya alacağım; çok merak ettim doğrusu :) Paylaşım için çok teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 9. OD ben de almıştım nedense 50 sayfa okuduktan sonra sıkıldım. Paylaşımınız için teşekkürler. Belki yine okumaya başlarım. Bu arada blogunuzu takibe aldım, sizi de beklerim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen ugrayacagim. Sklmaniza uzuldum dogrusu. Ben cok keyif alarak okumustum. Insh okursunuz

   Sil
 10. OD'u bende okuyacağım inşallah bir ara aklımda :)

  YanıtlaSil
 11. Yanlış hatırlamıyorsam "size bir sır vereceğim" isimli kitapta da tam olarak bundan bahsediliyordu. Kim bilir belki 3. belki 11. okumanızda sırları daha iyi anlayacaksınız minvalinde. Çok teşekkürler güzel yorumlarınız için :)

  YanıtlaSil
 12. Blogunu ziyarete geldim canım. Bu kitap o kadar çıktı ki karşıma, bir fırsat bulup okuyamadım. Gerçi yazarın Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk kitabında çok sıkılmıştım, yavaş davranmamda onun da etkisi olabilir. Bakalım, bir daha görürsem okuyayım bari :) Sevgiler ❤

  YanıtlaSil
 13. Ben bu kitabı okurken çok sevmiştim ama inanır mısın yunus emre olduğu aklımın ucundan geçmemişti. Ben yine okuyayım bu kitabı.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...