Şeyda'nın Günlüğü: Ramazan Umresi- Bolum 1

16.6.16

Ramazan Umresi- Bolum 1Merhabalar,

Nezamandir sizlerle paylaşmak istiyordum. Bu ay yazmamın daha uygun ve yerinde olduğunu düşünüp, klavyenin başına geçtim..

Ramazan sevinci, mutluluğu, heryerde bir başkadır.Ramazan da Bambaşka olan yer varsa orası, Mekke ve Medine'dir.

Bana ve aileme Rabbim bu nimeti 2010 da tattırdı. 40 günlük bir Ramazan umresi.On değil, Onbeş değil, Yirmibir değil, tamı tamına Kırk gün. Bu sayı beni yazarken bile heyecanlandırıyor, ki düşünün ilk duyduğumuzda nasıl hissetmisizdir..


Her annenin çocukları üzerinde bir hayali beklentisi vardır.Benim annemin ki içlerinde en guzel olandi.. Hem dünya da hemde ahirette mutlu olmamız. Namazlarımızı on yaş'ımıza gelmeden, öğretti ve devamlılık sağladı. Beşinci sınıfı bitirdigimizde annemin, zorlaması ile değil, bize öğütler vermesi, cenneti, Allah'i anlatması ile kendi isteğimiz doğrultusunda tesetture girdik. Orta sonu bitirdiğimiz de ise, önce Ablam sonra ben Kuran kursuna gittik.Annemin o en guzel hayalini,  gerçekleştirmek için. Tabiki de biz de istedik. Düşünsenize, Anneniz, en degerliniz, size hergün öğüt veriyor. 70 kisiye sefaat edeceksiniz. Sizi hep yuksege oturtacaklar,değer verecekler. Allah'in ayetini koruyup, tasiyacaksiniz.. Bunlari duydukca biz on uc yasimizda heyecanlanadan duramiyorduk tabiki.

Bir de, Hafiz olduktan sonra da ne isterseniz onu okuyabilirsiniz diyordu annecigim. Buna kendi inaniyor muydu, yoksa amaci bizi mi kandirmakti bilemiyorum :)  Bir de bize en guzel hediyeyi vermekten geri kalmıyor. Hafız olun, sizi Ramazan umresine götüreceğim, diyordu..

 Hangi çocuk hafız olmak istemez size sorarım? :)

Elhamdülillah Kubranin(ablamin) ki bitti, bende 15 ile giderken, o sene  Ramazan umresine gidelim diye, kararlaştırdık. Paramızı anneciğim ve babacigim biriktiriyorlarmis. Sağolsunlar :)

We Ramazan umresi,

 Anlatilmaz yaşanır desem, anlatmamam gerekecek, o yuzden öyle demiyorum..

Ailecek beş kişi, abim ablam ben annem ve babam, aile dostlarımız ile.. Yola çıktık :)  sonrasını diğer yazımda mi yazsam? Sizi meraklandirsam mi bilemedim. :)

Sıkılmanızı da istemediğim için, bir sonraki yazım da devam edecegimm.

              Sağlıcakla kalin

15 yorum:

 1. Rabbim gitmek isteyen her kuluna nasip etsin <3 bende çok isterim.ne güzel çok şanlısın.

  YanıtlaSil
 2. Rabbimin sevilen kullarından olun inşallah ebediyete hazırlanmak budur canım.

  YanıtlaSil
 3. Rabbım gitmek isteyen herkese nasip eylesin inşallah ....Ne güzel bir anlatım olmuş devamını bekliyoruz inşallah :)

  YanıtlaSil
 4. allah kabul etsinnn çok güzel bi duygudur bize de nasip oluş inşallah

  YanıtlaSil
 5. allah kabul etsin Şeyda ben gelmişim sen gitmişssin☺️ fotoğrafları gördüm içim yandı resmen tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum, Allah isteyen herkese nasip etsin😍

  YanıtlaSil
 6. Allah kabul etsin. Çok şükür bize de oraları görmek nasip oldu yakın zamanda. İnşallah hakkıyla yerine getirenlerden olmuşuzdur. Allah hepimize tekrarını nasip etsin. Merakla bekliyorum devamını.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Maşallah Allah nazarlardan saklasın. Her anne babanın yetiştirmek istediği gibi yapmış annenizde ne mutlu ona ki sizin gibi hayırlı evlatları var. Kabeyi gördüğünüzde ne hissettiniz acaba? Allah gitmeyen isteyen herkese nasip etsin...

  YanıtlaSil
 8. Annemde geçtiğimiz Nisan ayında ziyaret etmişti. Çok etkilenmiş allah hepimize nasip etsin inşallah

  YanıtlaSil
 9. Allah kabul etsin Şeyda kızım. Bunlar, yani anlattıkların, her şeyden önce iyi bir kul olmanın, insanların da iyiliğini düşünmenin, onların şartlarının da iyi olmasının istek ve dilekleriyle taçlanır. Ne mutlu size ki Allah nasip etmiş. Zaten bir kere gitmeyi diler herkes. Merakla okuyacağım. Sevgilerimle kızım.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...