Şeyda'nın Günlüğü: Kahve Alışkanlığım

26.12.15

Kahve Alışkanlığım

   Merhabalar,


Benim fazla kahve alışkanlığim yoktur aslında, ama yavaş yavaş olmaya başladı.Kredi yurtlar kurumunda, Üniversite ögrencilerine Kuran ve Dini bilgiler dersi veriyorum.. Tam da şu sıra Odtü de yapılanları görünce, halimize şükretmeden de geçmiyorum. Kırşehir de öyle saygısız,manyak herifler ve kızlar yok. Belki de vardır da,sayıları azdır. Şuan'a kadar bi taşkınlık çıkartanı görmedik, elhamdülillah..

Bize ve öğrencilere verilen  bu büyük  nimeti iyi değerlendirmek gerekiyor... Hem Üniversite okuyorlar, hem de, Kuran'ı  Kerimi öğreniyorlar, fıkıh'dan sorular soruyorlar, faha neler neler..


Burada olduğum zaman çerçevesinde odaları teker teker gezip  kızlarla tanışıp, kendimi tanıtıyorum. Zamanla samimiyetimiz ilerliyor. Odalar da harika sohbetlere imza atıyoruz :)

Hepsi de harika terbiye almış. Odalarına geleni kesinlikle boş çevirmiyorlar
.Mutlaka birşeyler ikram ediliyor. Bian da, kimde ne varsa ortaya çıkarıp döküyor. Tabaklar hazırlanıp, çay mı? Kahve mi? Diye soruluyor. Çay'a nazaran kahve daha çok damak tadıma uygun oldugu için kahveyi seçiyorum. Ve hemen kahveler yapılıp, sohbete başlıyoruz. O kahvenjn tadını, orada ki yiyeceklerin tadını anlatmak imkansız. Harika bir bereket oluyor.

Ve benim böylelikle kahve alışkanlıgım artıyor :)

Ögrenci deyip geçmiyorum. Para yok, gönüller zengin..

Günün kahvesi
12 yorum:

 1. Ben de öğrenci yurdunda alıştım kahveye ;) uyanık kalmak için özellikle Tıpcılar cok içerdi benim de tersine uykumu getirirdi kahve ;))) Çocuklardan sonra bırak kahveyi sabahları sıcak vay içemez oldum. Ama özledim o günlerdeki sakinliğimi be bol Zaman'ım oluşunu.

  Hiç anlatma ya gezi zamanda sosyetik bir bölgede dükkanı olan 50 yasında köylü bir kadın olan annemin dükkanı dağılmışlardı -sizin gibileri burda barındırmayacagız diyerek sonra savcı barıştırma yoluna gidince annem o yasında mahkemelerle uğraşmak istemedi. Bunu yapan da Yasin'i Basını almıs esnaf insanlar o zaman ne kadar modelim bozulmuştu. Hakikaten ellerine fırsat geçse neler yapacaklar kimbilir. Allah zalimlere fırsat vermesin.

  Fransa'da da camiler mescitleri kapatıyorlarmıs. Gelecekten korkuyorum bazen. Zalimlerin ortasında yasıyoruz ne zaman ne yapacaklarını kestiremeden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bizim zamanimiz boyle. Kim bilir cocuklarin zamani neolacak? Allah sonumuzu hayr etsin

   Sil
  2. Kesinlikle bizim zamanimiz boyle. Kim bilir cocuklarin zamani neolacak? Allah sonumuzu hayr etsin

   Sil
 2. Ne kadar güzel şeyler okudum böyle Allah daim etsin sizi tebrik ediyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O sizin gormenizde ki guzellik :) ben tesekkur ederim

   Sil
  2. O sizin gormenizde ki guzellik :) ben tesekkur ederim

   Sil
 3. Ne kadar da öğrencileriyle arkadaş bir hoca. kalp kalp :)

  YanıtlaSil
 4. üniversitede 4 sene devlet yurdunda kaldım. O mavi masayı gördüğüm an anılarım canlandı. Aynısından bizim yurtta da vardı :-)

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...