Şeyda'nın Günlüğü: Dünya da biz müslümanlar

15.10.15

Dünya da biz müslümanlar

Güzel günler geçiriyoruz bugunümüze şükretmemiz lazım..

 Bugün Suriyede bir öğretmen, Halep de bir anne, Filistin de bir öğrenci olabilirdik. Ve ne olursak olalım hiçbirsey ifade etmezdik. Görevlerimizi yapamaz evlerimizden cıkamazdık.. Ne müzik dinleyebilir ne de tv izleyebilirdik.. Ya evimizde oturup bombalanmayı beklerdik. Yada vatanımıza göz dikenlerle savaşmayı..  Çıkışı olmazdı artık.  Durun! diyemezdik desek de kim bizi dinlerdi ki?

 Bu yazımı kimler okuyorsa kimlere ulsaşabildiysemm onlara sesleniyorumm
 Bizim Vatanımız da bunlar olabilirdi ya da biz orada olabilirdik.. Her an canımızın korkusuyla yaşayabilirdik. Akrabalarımız teker teker değil bir anda topluca ölebilirlerdi.. Kimsesiz kalabilirdik, namusumuza leke sürülebilir her an eş yada babalarımızın gözleri önün de tecavüze uğrayabilirdik...
Biz bunların hepsini yaşayabilirdik.. Daha söylemediğim onca işkenceye maruz kalabilirdikk.. Ve soruyorum sizlere  Kim bize yardımcı olabilirdi ki? Kime sıgınabilirdik ? Bagırsak sesimizi kim duyardı? Bir ve Tek olan Allah'tan baska kim duyabilirdi... ?Şuan biz bağırmıyoruz.  Şükürler olsun bu günümüze bizim, sıgınabilecegimiz ailemiz, akrabalarımız ve Vatanımız var...Elimizden almak isteseler de ic savaş cıkarmak isteseler de Allah'ın yardımı ile bunu başaramayacaklardır..


Biz diger Müslüman ülkelerinin çektiklerinin % 10 cekiyoruz.. Bu günümüze şükretmememiz için hicbir bahane yok. Herseyin farkında olmalıyız. Avrupanın oyununa gelmemeliyiz bunu Vatanımız için yapmalıyız. Bir Suriye bir Filistin olmamak için bir ve diri olmalıyız...

 Ve en önemlisi o sesini duyuramayan kardeşlerimize dua etmeliyiz.Onlar için Allah'a yalvarmalı gözyaşı dökmeliyiz onların basından ve bizim başımızdan bu soysuz köpekleri alsın diye..

 Kardeşlerimizi koruyalım.. Onları yahudilerin mecusilerin sapmışların eline bırakmayalım. Ve hamdedelim bizim başımıza da böyle bir musibet gelmesin diye...                 Dua ile kalınn..1 yorum:

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...