Şeyda'nın Günlüğü: Sosyal Medyanın İnsanlara Kaybettirdikleri

31.8.18

Sosyal Medyanın İnsanlara Kaybettirdikleri


Sosyal Medyanın bize kaybettirdikleri

Bazı evlilikler yada sevgililik dönemleri sosyal medyada kıskandırıcı bir hal aldı.. Biz buraya gidiyoruz, biz buralarda yemek yiyoruz,  evet evet buradayız. Bir tür özendirme ve kıskandırma çabaları herkesin içinde yer etmiş durumda..
                                 İnsanlarımızın bir kısmı da malesef bu duyguya kayıtsız kalamayıp, evine de eşine de Dünya’yı zehir ediyor..Elinde olmayışını anlatmak, erkekleri hiç bir dönemde bu kadar yıpratmış olamaz.Şuan ki hanımlar, ınstagırl’leri görüp a bende bundan istiyorum. Bak onun da var. Biz neden alamıyoruz. Sen neden bana bunu yapmıyorsun, diye şikayetleniyor..

Ayağını yorganına göre uzatmak bu imkanlarda oldukça zor.. Bir tatil, telefon için bile kredi çekmeye başladı insanlarımız.. Doyumsuzlugu had safhada yaşıyoruz.. İdareli olalım demeye çalışan bir Eş, cebimde beş kuruş kalmadı demiş gibi algılanıyor...Mutlu olmayı para ile endekslemişiz.. Sanki mutluluk parayla satın alınıyormuş gibi bir algı oluşuyor beyinlerimizde..

Oysa
Huzurlu bir yuva için, çehre de tebessüm, az çene, birde kıymet bilmek yetiyor da artıyor bile..

30 gün boyunca İnstagram, Facebook hayatınızdan çıktı diyelim. Türkiye’nin kararı ile hepsi kapatıldı diyelim. Yani bi zorundalıkla gittiğini düşünün.. Yanınızda kim olacak?Dibine kadar borca batırdığınız  Aileniz, Eşiniz.. Sosyal Medya da hiçkimse kavga paylaşmaz, kimse size alamadığını göstermez.Ben Sosyal Medya’yı Dizilere benzetiyorum. Herkes kendi dizisini çekip seyircisine sunuyor.. Kimisi ailem mutlu olduğumla mutlu olsun diye yapıyor. Kimisi kocaman bi ego ile.. Seyirci olarak da oyuncu olarak da dikkat etmeliyiz.

Sosyal Medya bize birşeyler kaybettirmemeli aksine kazandırmalı..11 yorum:

 1. Maalesef hayatını sosyal medya yöneten insanlar dolu

  YanıtlaSil
 2. güzel bir konuya temas edip çözüm önerileri sunmuşsunuz... söyledikleriniz gerçektende rahatsızlık veren konular... nazirelerden, göndermelerden ve gösterişten ibaret bir sosyal ağımız var... çözüm önerileri konusunda ilgili bakanlığımızdan da bir adım gelmiyor... aileler olarak bizler de bu balçığa bulanmış durumdayız... tüm bu sorunlarımıza devlet millet olarak çözüm bulsak bile gösteriş konusunu kökünden temizleyebileceğimize olan inancın maalesef kuvvetli değil... eğitim dışında bu sorunu hiç kimse çözemez... çünkü sosyal paylaşım sitelerinden önce de konu komşuda şu var bizde niye yok şeklinde sıkıştırmalar evvel zamanlarda da vardı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evett soylemlerınızın hepsınde haklısınız.. Insallah ıyı bır egıtım ıle toparlayabılırız. Eğitimden önce de toplumumuzda anne ve babalara cok iş düşüyor.

   Sil
 3. Merhaba!Blogunuzu çok beğendim. Bana beklerim :)
  https://benirva.blogspot.com/2018/09/kendimle-yarstm.html

  Sevgilerimle,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geldımm size blogunuzu da cok begendım 🤗yazılarınızı merakla beklıyorum

   Sil
 4. Çok doğru. Bununla ilgili hatta bir cümle okudum. Devamlı selfie çekip, gittiği restoranları ve yemekleri paylaşanların psikolojik sorunları olduğu yazıyordu . Umarım durum daha kötüye gitmez 😔

  YanıtlaSil
 5. Ki hep güzel anları, güzel yemekleri, gezmeleri paylaşıyoruz sosyal medyada. Peki hiç hır gür olmaz mı bir evde. Ya da tüm tatiller dört dörtlük müdür? Ben paylaşandan çok buna inanıp hayatını kendine zehir edenlere kızıyorum. Aklımız var sonuçta.

  YanıtlaSil
 6. Hayatları sosyal medya olan, telefonundaki internet paketi bittiğinde neredeyse intihar edecek duruma gelen insanlar biliyorum ve bunlar lafa geldi mi benim netle işim olmaz diyen insanlar. Bazı şeyler dozunda olmalı.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...