Şeyda'nın Günlüğü: Tesettür Kıyafetinde Ferace ve Pardesü Sıkıntımız

23.7.18

Tesettür Kıyafetinde Ferace ve Pardesü SıkıntımızSelamlar;


Yaz geldi havalar sıcaklaştı. Hatta dışarıda durulmaz hale  geldi diyebilirim.. Sıcaktan çok hoşlanmayan bir kişiliğe sahibim. 🙈Tesettürlü olduğumdan bu durum  bir tık daha zorlasıyor benım için.. Mahrem erkeklerınyanında, dışarı çıkarken, tek giydiğim feracee.. İsmini duymayanlar yada bilmeyenler için; Tam Boy,  bol bir kıyafet..
Feraceleri Kırşehir de bulmak çok zorlaştı. Şehrimizde ki Konfeksiyonlar artık  Anne tarzı feracelere yönelmiş durumda.. Gençlerinki de malesef çıt kırıldımlık. Tam bir düğün elbisesi diyebilirm..
Rahat, salaş günlük giyip çıkacağım feraceler ne yazık ki yokk.
Kayra, Armine, Tugba vb.  markalar da salaş rahat bol bir ferace bulmak imkansızlaştı.. Hatta artık oralardan pardesu dahı alamıyorum. Vücudun tüm hatlarını belli eden pardesuler çıkıyor. Elbiseden farksız. 38 beden giyiyorsun çok dar. 40 beden giyıyorsun omuzlar düşük. Bu durum da beni pek de sevmediğim lakin zorunlu kaldığım internet alışverişine  itti..

Telefonumda Modanisa, SefaMerve, ModaSelvim, ModaSena vb. Tesettür Alışveriş proğramlarını indirdim..Oralarda da durum farksız. Ya elbise ya ferace. Ferace kesimleri oldukça dar. Salaş Yaz için rahat, incecik kumaşlı hiçbir ferace yok diyecek kadar az..Renkler de hep koyu işlenmiş. Bu da tabiki güneşe davetiye çıkartıyor..

Tatile gideceğim ve ne giyeceğim🙈 Bütün feracelerim siyah ve lacivert. Akdeniz de o nemde üstünde yokmuş hissi veren incecik daha açık renkli,bol, rahat, salaş feraceler istiyorum..Hayır elimden gelse 🙈dikeceğim de.. Ahh benn. Uğraşmayı pek sevmıyorum..

                                                     

Arkadaş ortamında konuştuğumuzda hepimizin ortak sıkıntısı ne yazık ki.. İstediğimiz rahatlıkta bollukta, kıyafet bulamamak.. Ve olana razı olmak.. Artık bu konuda birşeyler yapılsa hiç fena olmazz.. Şimdilik instagram da istediğim şekillerde ferace arayışındayım.. Bulursan sizleride bilgilendiririm mutlakaa..

         Sizleri biraz sıkıntımla baymış olabilirm :))
          Diğer yazıma inşallah daha mutlu heyecanlı birsekılde başlarım.

3 yorum:

 1. Merhaba...
  Terziye diktirme alternatifini deneyebilirsin.İstediğin renk,model ve kumaşı seçme şansın olur böylece.Ama iyi bir terzi bulmalısın önce :))

  YanıtlaSil
 2. İnstagramda Demosfer Butik diye bir hesap var,istediğin ölçülerde istediğin modeli dikiyor,kendisine bizzat diktirdim hem işçiliği çok temiz hem de elinden geleni yapıyor yardımcı olmak için,mutlaka göz at derim.
  Bahsetmiş olduğun sıkıntıyı bir çoğumuz yaşıyoruz,Allahsonumuzu hayretsin ne diyeyim.

  YanıtlaSil
 3. instagram da istediğin tarzda dikim yapan sayfalar var.Bol istiyorsan vs.Araştırırsan bulursun ben adını unuttum ama tam senin dediğin gibi bir yer var.Sosyal medyayı bıraktığım için hala mevcut mu bilmiyorm sayfanın adını hatırlarsam yazarım mutlaka

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...