Şeyda'nın Günlüğü: En Özel Davet

15.1.18

En Özel DavetSon 4
Cuma saat: 10:00 da Kırşehirden otobuslerle hareket edecegız. Sayılı günler kalmış olmasına rağmen,sanki o gidecegımız gün hiç gelmeyecekmiş gibi..
 


Önce Efendimizin yanına, ordanda Huzur'a varıyoruz..2010 da 40 gün Ramazan umresınden sonra, 11 günlük bi umre hayli az gelıyor 🙈! 8 yıl aradan sonra gıtmekde bana zamanın nekadar çabuk geçtiğini, hatırlatıyor.. Ramazan umresinden  geldikten 5 ay sonra, param oldugu ann giderim çok özledim demiştim.. Üstünden zaman geçtikçe oradaki duyguları orada aldıgım/aldığın huzuru unutmaya basladım/ başlıyorsun. Kii kendini durduramayacagın o zaman gelene kadar..

Her işin başı Niyet. Siz niyet ettıkten sonra, duanızı yaptıktan sonra, Rabbim hariç kimse bu yoldan döndüremez..Gitmek isteyip de aralara bahaneler sıralayan arkadaşlarım büyüklerim . Oranın atmosferi bambaşka. Şu fani hayatta bir kez olsun gidip görmeyi deneyin. Camiye girdiğinizde bir huzur kaplar içinizi. Çıkmak istemezsiniz, işim olmasa da burada otursam, uyusam, Kuran okusam dersiniz. Cami de aldığınız huzurun bin katını veriyor Rabbim size orada. Ruhunuz bedenden uçup gitmiş gibi oluyor. Öyle huzurlu bir mekan ki, oranın kokusu, burnunuzun direğini aşındırıyor, en içinizde hissediyorsunuz o kokunun verdiği ferahlığı maneviyatı..

Bir gittiniz mi? Arkası hep geliyor. Gelsin de. Oranın o huzurunu alıp da o 5 ay sonra özlediğinde tekrar gitmek eminim paha biçilemezdir.. İnşallah tam da özlediği o an da  gidenlerden eylesin bizleride Rabbim..

Dualarınızı hiç eksik etmeyin. Rabbim bizleri orada buluştursun. Günahlarımıza magfıret etsın. Gam ve Keder üstünüzden uzak olsun. Rabbim bizleri dünyada buluşturduğu gibi Cennetde de buluştursun. Gitmek isteyen herkese oraları görmeyi, orada o manevıyatı almayı nasıp etsın..


                    Allahın Rahmeti bereketi üzerinize olsun🤚🏻


7 yorum:

 1. Allah mübarek etsin, her giden kendim gidiyormuş gibi etkiler, sevindirir beni. Oraya varan dua gönderir, tanımasan da yar olur insana. Öyle özleniyor ki hele sizin ilk gidişiniz için söz ettiğiniz gibi uzun kalınırsa insan yuvasına bile dönse ben neredeyim durumunda hissediyor. Bütün ibadetleriniz makbul, dualarınız kabul olsun. Muhabbetinizin, iman gücünün arttığı bereketli bir umre nasip etsin Rabbim size. Dualarınızda dahil olmak dileğiyle, sevgiler. Esselamu aleykum.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel Allah kabul etsin...

  YanıtlaSil
 3. Umrelerini makbul, mebrur bir umre olarak yapıp, gidip gelenlerden eyle yâ Rabbi!

  YanıtlaSil
 4. yaaa. ben de çok özledim oraları. hayırla git dostum . :)

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar güzel, Allah kabul etsin :)

  YanıtlaSil
 6. Ne kadar güzel. Allah kabul etsin. Hayırla gidip, gelin inşallah.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...