Şeyda'nın Günlüğü: Kitap Tahlilinde Okuduğumuz Kitaplar

25.12.17

Kitap Tahlilinde Okuduğumuz Kitaplar

Yaşadığınız her gün hayr ile dolsun 🤚🏻
Sizlere biraz kitap tahlilimizden birde orada okudugumuz kıtaplardan bana kattıklarından bahsedecegım. Sıkılmadan okursunuz inşallah❣️

 Kitap Tahlili yapmak ortaya nasıl çıktı? Kimin fikriydi?

Nezamandır bu konu hakkında ablam ile konusuyorduk. İkimizde frklı şehirlerde okuduğumuz için Kırsehır de devamlı görüştüğümüz arkadaş çevremiz yoktu. Zaten bırbırımıze de yetıyorduk. Cok da olması gerekmıyordu ama, farklı çalısmalar yapmak için, birseyler yapalım dedik. Kitaba  baslayalı fazla olmayan ben, o sıralar kıtap okuyalım, okusak, okumam lazım dıye ortada dolanırken, Kübüm ile kitap okuyacagımız bır grup kursak dıye düşündük..


Kırşehir küçük memleket. Sevdiğimiz arkadaşlarımız ile teker teker konusup düşüncelerimizden bahsettik.Çok iyi geri dönüşler aldık, zaten genel olarak herkes birbirini biryerlerden tanıyordu. Elhamdülillah kaynasmada hiç sorun yasamadık.

Okuyacagımız kıtaplara karar verdik. 2 haftada bir de toplanalım dedik. Genelimiz bekardı, anlayacağınız  vur patlasın çal oynasın hesabı oldu. Çok eglendık bılgılendik.. Bir seneden sonra bazı arkadaslar üniversite okumaya farklı şehirlere gtti. (Anbırıktırıcısı) bi arkadaşımız nişanlandı. Küçük bir dagılım olmadan geri toparlamayı başardık. Şuan da elhamdulıllah ortamımız herşey çok güzel. En önemlisi de bu sebep ile kitap okuyoruz ve sonrasında anlatıyoruz, üzerinde konuşuyoruz. Bunun bana kattıgı cok şey var elhamdülillah.

Kitap okunur bittiğinde yeni kitaba başlanır üstünde hiç konuşmadan, hiç anlatım olmadan, şahsen kendim için söyleyeyim üstünde konusmadan bir kitap okuduysam pek de aklımda kalmıyor. Aklında kalanları da zaten biryerde söylemezsen unutuyorsun. Oyüzden benim için çok verimli oldu..


Kitap tahliline başlayalı yaklasık 1 yıl olacak.Kitaplar oy kararı ile belli oldu :) Hepimizin sevdiği kitapları koyduk sonrasında da içlerinden aldık ve eledik. Önceliğimiz tahlil yapılabilecek kitaplardı. Roman  hikaye tarzını herkes Kendisi okusun dedik..


Kitap Tahlılınde Okudugumuz Kitaplar;

Sütçü İmam/ Cahit Zarifoglu

II. Abdülhamidin İslam Birliği Siyaseti / İhsan Süreyya Sırma

İman ve Aksiyon/ Necip Fazıl Kısakürek

Yakınlık/ Mustafa Ulusoy

İslamın Kızına/ İhsan Şenocak

Son Devrin Din Mazlumları/ Necip Fazıl Kısakürek

Kayı I/ Ahmet Şimşirgil

Nebiler  Silsilesi 1-2-3/  Osman Nuri Topbaş

Kudüs/ Talha Uğurluel

Kitap tahlil etmeye devam ediyoruz. Şuan okuduğumuz  kitap Kudüs.Zamanın anlam ve önemine binaen. Hem bizim farkında olmamız ve bilmemiz için, hemde insanların farkındalığı için bu kştabı seçtik.Bundan sonraki kitabı instagram hikayelerinde görebilirsiniz.

Kitapları genellikle kitap yurdundan tedarik ediyoruz. Toplu getirtiyoruz.Hepimizin bi Kütüphane oluşturma gayesi var. Ee genç olunca 🙈 İleri ki yaşlarda bi karıştırırız. Bilgileri tazeleriz. Unutulan hatıraları hatırlarız değil mi? ☺️💫

        Sevgiyle kalın🤚🏻


11 yorum:

 1. Ne güzel bir fikir olmuş tebrikler :)

  YanıtlaSil
 2. Grubumuz daim olsun 💓 ne güzel bi ekip olduk 💪

  YanıtlaSil
 3. bu grubun bir üyesi olarak iyiki bu grubtayim diyorum
  kitaplarla pekiştirdigimiz dostluğumuzun baki kalmasi duasiyla❤vesselam:)

  YanıtlaSil
 4. Hoş ve eğlenceli bir toplantı olmuş :) Çok farklı tarzda kitaplar...

  Bana da beklerim.
  birsenle.com

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar güzel düşünmüşsünüz. Çok-çok beyendim bu fikri ben. Böyle çok daha dikkatli okunur kitablar bence. Genç ve bekar olduğunuz için bu konuda şanslısınız. Size başarılar.

  YanıtlaSil
 6. Bende elimdeki kitabi hala bitiremedim pismanim:((

  YanıtlaSil
 7. Gençlerin böyle güzel şeyler yapması beni mutlu ediyor.Valla küçük şehirde yaşıyoruz diye mızlanacağınıza ne güzel şeyler yapmışsınız.Örnek olmanızı diliyorum diğer gençlere de :)

  YanıtlaSil
 8. çok güzel bi fikir daim olur inşallah

  YanıtlaSil
 9. aaah aaah... ne çok özlüyorum ah. bir gün yeniden yine yeni kitaplar yeni ufuklar keşfedeceğiz, inanıyorum. ilk kitap grubuma sonsuz muhabbet, selam...

  YanıtlaSil
 10. Geçen sene benim de dahil olduğum buna benzer bir grup vardı kuzum okudukça kitaplar, konular üzerinde beyin fırtınası yapıyorduk. :) İnanılmaz keyif veriyor, daim olsun inşallah :)

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...