Şeyda'nın Günlüğü: Fikirname Dergisi

17.11.17

Fikirname Dergisi


Bu güzel Cuma günün'den herkese Selamlar🤚🏻

Kırşehir de Havalar maşallah bu aralar pek bir güneşli, yumuşak ve sıcak. Aynı Ülkemin güzel insanları gibi..
   Bugün sizlere  yeni keşfettiğim dergiden bahsedeceğim.Ne güzel dergi diye içini karıştırırken, bu ay kaçıncı sayısı çıkmış? Nekadar geç kalmışım bir bakayım  diye hemen kapagını çevirdim, ne görsem bukadar şaşırmaz ve mutlu olmazdım. İlk sayı! Bir gece de derginin yarısına geldiğimi hiç bilmem. Ama bunun yarısından fazlasını okudum Gece 04 de kadar. Instagram da hikayelerden görmüşsünüzdür. Begendiğim her satırı çektim. Sizlerde okuyun diye..


Derginin sayfaları yeni modaya uygun ☺️Kapağı boyu herşeyiyle beni al diye bağırıyor diyebilirim. Kimisine göre pek cazip gelmese de içindekiler kısmı eminim dikkatınızı celbedecektir.


Fikirname dergisi;" Dünya bozmaktadır; insanları, fikirleri, kavramları, rüyaları, hayalleri ve umut adına ne varsa hepsini.. Fikirlerimizi değiştirecek bir dergi çıkarmak, büyük iddialar ortaya koymayı gerektirmez; fakat bu yayıncılık örgütlü yapılıyorsa, yeni bir gençlik hareketinin fikir dergisi olabılırse, on yıllarca insanları etkileyebilir, değiştirebilir.. "diyorlar ve Tabiki Rabbimiz bilir diye de son noktayı koyuyorlar. ☺️Derginin içindekilerden ve ilk sayıdan kısa bir bahsedecek olursak, Geleceği yeniden kurmak, İslam Medeniyeti aktif hale gelir mi? Kimiz Biz?  Gibi önemli başlık konuları var. Nurullah Genç ile bir söyleşi de, dergide yerini almış. Kitap ve dergi önerisi var. Dergi önerileri bu ay; oKUR olmuş. Yeni duymadığım ama çok merak ettiğim bir dergi olması dolayısıyla,  yakında elimde  göreceksiniz inşallah. Bu arada fikirname dergisinin şöyle güzel de bir sitesi var.  https://fikirnamedergi.com/   Bu siteden dergi de ki tüm yazıları okuyabiliyorsunuz. İlla dergiyi alacaksınız diye bir kaide yok. Ama tabi alsanız çok ıyı olur. Aynı kitap gibi düşünelim. Doğrusu kitaplar da artık telefondan okunabılıyor. Ben birtürlü sevemesem de  o uygulamaları, yararını gören eminim çok kişi vardır.. Bana sorarsanız dergi de kitap da elinizin altında olmalı. Şöyle bi kokusunu içine çekmeli, çizmeli, dokunmalısınız..


Dergide çizdiğim yerieri de sizinle paylaşıp veda edeceğim.

# Nasıl bir Gençlik?
İnsanların sorunlarını mesele edinen, meselesiz insanın eninde sonunda köleleşeceğine inanarak hareket eden, misyonsuz olmayan bir Gençlik

#Allah dinini dert edinenlerin, Dünyalık dertlerine kefil olur.
    (Hadis)

#Müslümanlar, İslamı her sahada yaşarlarsa zaman içinde İslam Medeniyeti durağanlıktan çıkarak günümüzün ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde kendini yeniden üretir..

#Ömer(ra) buyuruyor. İnandığı gibi yaşamayan ancak yanlış yaşantısına inanmaya başlayan bir toplum, başaşagı olmuş kendi kendini cezalandırmış demektir..


İnşallah okuyan bir toplum, bilinçli bir gençlik olmayı Rabbım hepimize nasip eder🤚🏻

16 yorum:

 1. yeni bir dergi keşfetmişsin abla ne güzell :D

  YanıtlaSil
 2. Çok güzelmiş.
  Ele alınıp okuması eminim daha keyif vericidir ama linkten de mutlaka bakacağım.

  YanıtlaSil
 3. Amin canım :) Güzel bir inceleme olmuş :)

  YanıtlaSil
 4. Guzel bir dergiye benziyor, bende eline alinip okunması taraftariyim denk gelirsem bakyım. Tesekkurler guzel paylasimin icin

  YanıtlaSil
 5. Sayende haberdar oldum ben de inceleyeceğim

  YanıtlaSil
 6. aaa bilimyom alır okurum saool :)

  YanıtlaSil
 7. Amin canım çok güzel bir inceleme yazısı olmuş

  YanıtlaSil
 8. Güzel bir dergiye benziyor, dileğin gerçek olur inşallah. Kitap, dergi vs. dediğin gibi dokunmak ayrı bir tat veriyor bazen sanallıktan kurtulmak daha güzel :)

  YanıtlaSil
 9. Yeni keşifler her zaman heyecanlı oluyor. Kendine uygun yayınlar bulmakta zorlanabiliyor insan. Sen kendine uyanı bulmuşsun ne güzel.

  YanıtlaSil
 10. Oldukça merak ettim canım:))

  YanıtlaSil
 11. Ben de en yakın zamanda alıp inceleyeceğim . Teşekkürler canım 😘

  YanıtlaSil
 12. Altını çizdiğin bölümleri çok beğendim ve dergiyi inceleyeceğim kısa zamanda :))

  YanıtlaSil
 13. Bende takip edeceğim gibi görünüyor artık bu dergiyi :))

  YanıtlaSil
 14. Gerçekten güzel bir dergi bir göz atmak gerek, sayenizde böyle bir dergiden haberdar olduk teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 15. Merhaba,
  Bendeniz Fikirname Dergisi G. Yayın Yönetmeni Süleyman Karakaş, bu ne güzel Blog ve ne güzel takipçiler! Hepinizi tebrik ediyorum. Ve inanın ki sizlere layık olmak için her geçen gün çok daha büyük bir gayretle, zengin ve kaliteli bir dergi hazırlamaya çalışıyoruz. 4. Sayımız yayına hazır, çok da ilgi çekici bir konumuz var: "Milliyetçilik mi? İslamcılık mı?" Bu arada sizlerin de yazınız olursa dergimizde değerlendirmeye açık olduğumuzu belirteyim. Şeyma kardeşimize çok teşekkür ediyoruz. Allah'a emanet olunuz.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...