Şeyda'nın Günlüğü: Sayfa Görüntüleme Sayım Çökmüş Olabılır Mi?

29.3.17

Sayfa Görüntüleme Sayım Çökmüş Olabılır Mi?Nezamandır girdiğim postlarda goruntulemem iki hafta da toplam 500'ü aşmıyor.Hatta şoyle aciklayayim, Gunluk 200 u cook zor goruyor diyebilirim. Post girdigim halde.. Bır zamanlar Günde 1000'leri gören bu gözler, son bı ıkı haftada toplam 500'ü gormuyor diyebılırım..

Yeni post girsem de bu sayılar değişmiyor.. Şuan yayınladığım post, 114 görüntüleme almış..Facebook, ınstagram,pınterest, ozellıkle de en fazla geri dönüşüm saglayan, google+  da paylaşmalarım bile, tek kişi arttırmıyor..(Abartmayım belkı bır kısı arttıyordur) Bi anda okuyucum mu azaldı dıyecegım, onu da sanmıyorum. Yorumlarım herzaman ki gibi.. Tabi yıne de süphelıyım, bilemiyorum..

Pek fazla boş bıraktım mı diye düşünüyorum. Şu sıralar düğün telaşından post giremesem de, bütün blogları zıyaret edıyorum.. Vaktım oldugunda yazılarımı sosyal medya da  paylaşıyorum..

Sebebini anlayamadıgım birsey oldu.. Sadece bu sorun bende mı mevcut? Neden böyle oldu merak ettım.. Geri dönüşler yorumlar ile saglansa da, görüntülemenın olamaması bıraz hayal kırıklıgına yol acmadı degıl..
 Böyle bir durumla karşılaşınca sızlere yazmak ve bu konuda bılgı almak ıstedım..

31 yorum:

 1. Ben bir farklilik gözlemedim bloglarimda google a indexlenmemistir yazin benzer basliklar olunca da olabilir herhangi bir dizin sitesine üye olunca da oluyor.

  YanıtlaSil
 2. Sizin kadar çok olmasa da bende de bir azalma var bende biryerde yanlış mı yapıyorum diye düşünmeye başladım doğrusu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bi anlam veremedim. Bazı düzeltmeler yaptim, i nshh hallolur

   Sil
 3. eğer yazmaya biraz fazla ara verdiysen ondan olabilir, ara verince anında düşüyor hiç affetmiyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En fazla bir hafta ara verdim, büyük bu ara vermedim aslında

   Sil
 4. bende de son 2 haftadır böyle canım paylaştığım andan itibaren 200 ü bulan yazılar şimdi 20yi anca buluyor acaba bir problem mi var ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaatam ben ışte yaaa. Yeni birşeye geçtim mi? .com'dan olabilir dediler, yemeni tema olunca oluyor dediler..

   Sil
 5. Bende aynı durumdan muzdaribim, yazılarımın tıklanma oranı son iki haftadır çok düşük bir oran almış durumda,nedeni ne acaba?

  YanıtlaSil
 6. Bir süredir durgunluk zaten var ama yazıların kopyalanmış olmasın Şeydacım google'da bir kontrol et derim.

  YanıtlaSil
 7. Görüntülenme sayılarım benim de düştü. Belki blog camiası olarak durgun bir zaman geçiriyor olabiliriz.

  YanıtlaSil
 8. Benim aman aman bi tık olmuyordu ama şimdi olandan da olmuşum gibi ,normalde google topluluklarda paylaşım yaptıktan sonra tıkım yükselirdi ama şu an oda olmuyor.

  YanıtlaSil
 9. Şeydacım yaşadığın sorun blog şablonunu değiştirmen ile ilgili olabilir aynı sorunu ben de yaşamıştım. 6 ayda eski haline döndü ama sonrasında 2 hatta bazen 3 katına bile çıkıyor. Sen enerjini kaybetme. Ama yine bir bilene danış derim 😉

  YanıtlaSil
 10. Bir süredir ilginin instagram gibi uygulamalara kaymasıyla blog trafiklerinde ciddi düşüş var maalesef.

  YanıtlaSil
 11. benimde çok fazla bir tıklanmam olmamasına rağmen ciddi düşüş yaşadım ve hala yaşıyorum normalde 200 250 tık alırdım şimdilerde 50 60

  YanıtlaSil
 12. Siz yazınca aynı dertten muzdarip olduğumuzu anladım. En iyi yazımın tıklanma oranı yarı yarıya düştü. Harıl harıl güncelleme yapmaya başladım. Belki bir faydası olur.

  YanıtlaSil
 13. Bende de aynı problem var. Acaba Google bloke falan mı etti ya da ceza mı yedim diye düşündüm. Yazınızı görünce herkesin aynı halde olması Google yeni bir uygulamaya geçtiği fikrini uyandırdı bende. Yinede emin değilim.

  YanıtlaSil
 14. ya normaldir bahar geldi ya ondandır. geçer bir süre sonra. hepimizde öyle ki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahar geldı herkes gttı mı dıyorsun derp 😊

   Sil
 15. Sorun düzeldi mi? ya da bir çözüm bulabildiniz mi birilerinden?

  YanıtlaSil
 16. Ben Google mantığını anlayabilmiş değilim, yaşadıklarımdan sonra güven duygum zedelendi; yalnızca yazıyorum o kadar. Benzer şikayetler çok var. :)

  YanıtlaSil
 17. Tüm yorumları okudum. Trafikiğinizin düşmesinde ne com uzantısınin ne de yeni tamanızın bir alakası yoktur. Google paylaşım ortamında paylaştıklarımızı kimse okumuyor. Çünkü herkes tatilde, gezmede tozmada. Trafik sorununu herkes yaşıyor yanlız değilsiniz. Yaz boyuncan da böyle gidecek gibi

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...