Şeyda'nın Günlüğü: DÜŞÜNN

20.11.16

DÜŞÜNN


Herkesin düşünmekten kaçtıgı ama kendisinden kacamadigı ÖLÜMMM..

--Biraz düşündürmek istedim sizleri..

Ölmek size de garip gelmiyor mu? 

   Ben korkmuyorum diyen var mı aranızda?  Farklı we sonsuz bir hayata gidecegimizin ne kadar farkındayız ki? 

Dunya'ya elbet birgun cagresiz veda edecegimizi, kac saat dusunuyoruz? 

Ailemizden ve bizim sandıklarımızdan, hickimseyi ve hicbirseyi götüremeyecegimizi bilerek yaşamak size ne hissettiriyor? 

Ölüm; kimisine göre çıkış yolu, kimisine göre vuslat, kimisine de korku ve belirsizlik.


   Hic dusundunuz mu? Nedir bu ölüm?  Ne yapsak kurtulabiliriz diye.. ? 

Son soruya cevap yok gibi.. Olumden kurtulus yok.. Olmadigini bile bile körü körüne vakit gecirmek icin yaşamalı mı? 

Ne yapmalı..?


   

12 yorum:

 1. Ölüm geliyor aklıma birden ölüm, bir ağacın gövdesine sarılıyorum diyor Cemal Süreya. Çok güzel bir yazıydı...

  YanıtlaSil
 2. Cocuktan sonra daha cok dusunmeye basladigim ve sanirim daha cok dusunmekten bile korktugum durum.. cok zor ve fazlasiyla soyut bir durum acabalarla dolu.. giden icin de biraktiklari icin de.. kalanlarin gelecekteki durumlari icin de.. ah seyda gece gece beni dusuncelere attın olmadi simdi bak:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben düşüncelere kendimi atmışken yanımda bi kac kisiyi de götureyim istedim :)

   Sil
 3. Madem ölüm öldürülmüyor hakikatini kavramaya çalışmak en iyisi. O da yaşayarak oluyor, bu dünyada hakkını vererek hem hayatı hem ölümü yaratanı düşünerek bekleme salonuna geçiş bileti ölümü anlmaya çalışmak. Ölümün kendisinde korkulacak bir şey yok, başka bir aleme geçiş yok olmak yok. Bir hazır değilsen korkarsın iki dünyada sevdiklerinden ayrılmaK, özlem korkutur insanı. Hayatı veren de ölümü ebedi hayat için veren de O. Hazır olmak nasip olsun inşaallah..

  YanıtlaSil
 4. Dünyadaki hayatımız sanki sonsuzmuş gibi yaşıyoruz haklısın.

  YanıtlaSil
 5. Anne olduktan sonra ölüm düştü aklıma desem.

  YanıtlaSil
 6. Ölümün ardında güzellikler olduğunu bilerek yaşamak ölümden korkmaya engel oluyor galiba. Bu dünyadan bin kat güzel ve hayırlı bir hayatı kim istemez? Ölümü hiç unutmayalım. Unutmadan yaşarsak gülümseyerek ölenlerden olacağımız kanaatindeyim. Rabbim hayırlı ömür ve hayırlı ölüm versin.

  YanıtlaSil
 7. Aslında heran ya bir gün en sevdiklerimden uzaklaşırım korkusunu yaşıyorum. Yazıyı okurken bile gözlerimi kaçırdım. Ölümden korkmam ama sevdiklerimi kaybetmekten çok korkuyorum

  YanıtlaSil
 8. Ölüm Allah'ın Emri Rabbım ölümün bile hayırlısını versin inşallah Ölüm den korkmuyorum ama en çok kardeşimi düşünüyorum anneme bana bir şey olursa ona kim bakar korkusu var Rabbım herkese hayırlı güzel ömürler versin inşallah ...En güzeline emanet ol sevgiler ...

  YanıtlaSil
 9. Ölüm , ard arda sevdiklerimi aldı . Annem öldükten sonra ölüm lafını kullanmaktan daha da çekindim sevdiklerime ölüm lafını hiç konduramadım . Bazen böyle konuşmalar oluyor ya ... Ben ölürsem diye başlayan asla duymak istemediğim bir laf ..Aslında bir gün hepimiz öleceğiz bunu biliyorum ... Kabullenmesi zor annemin mezarına gittiğimde sanki sadece bir taş ile konuşuyormuşum gibi geliyor ya ..
  Hayatımızın kıymetini daha çok bilmemiz gerekiyor .. Hayatımızı dolu dolu yaşamak lazım ama yapmıyoruz ..
  Bu arada gerçekten çok güzel bir konuya değindiğiniz

  YanıtlaSil
 10. Oğlum olmadan önce aklıma bile gelmezken, oğlum doğduktan sonra ölmekten korkmaya başladım neredeyse her gün aklıma geliyor :( Söylemesi ve düşünmesi bile çok zor. Allah hayırlı yaşamlar nasip etsin. Allah bizleri ailelerimize ve sevdiklerimize bağışlasın. Tabii sevdiklerimizi de bize bağışlasın. Dua etmekten başka çaremiz yok. Hepimiz bu gerçekle eninde sonunda yüzleşeceğiz :(

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...