Şeyda'nın Günlüğü: Yazar ve Kitap Onerisi

3.4.16

Yazar ve Kitap OnerisiAmın Maalouf kitaplarını okuyaniniz var mi?

 Kalemi çok güzel bir yazar.. Kaliteli roman okumak isterseniz, size iki yazar soyleyebilirim. Ilk'i Nazan Bekiroğlu, ikincisi de Amin Maalouf..Kitaplarından okudduklarim;

  Semerkant,

  Doğunun limanları,

  Doğudan uzakta..

   Kısaca kendisini tanitayim. Lübnanlı bir yazar olan Amin Maalouf,ilk kitabi, "Afrikalı leo" ile ismini duyurmayı başarmıştır.. Yayımladığı yıl Fransiz-Arap dostluk ödülünü kazanan roman, ani günlük şeklinde yazılmıştır.Bir diğer ismi Leon, klasik olarak kabul edilmiştir..

Ben hâlâ  okuyamamis olmanın hüznünü yaşıyorum..

Normalde yabancı yazar romanlarını okumayı sevmem. Nedeni ise yabancı isimleri sevmeyisimden kaynaklanıyor. Ama bu romanlarda, hep yabancı isimler yoktu. Tanıdık arapça isimler yer alıyordu, buda benim kitaba daha yakın hissetmeme yol açtı ve üç kitabını da okumuş oldum.. :)


Nazan Bekiroğlu demişken hâlâ okumayaniniz varsa Nar ağacını ayıp etmiş olur söyleyeyim..

                Bol piknikli guzel bir gün diliyorum.. :)

11 yorum:

 1. Ben hiç bir kitabını okumadım. Ama su anda merak ettim. en kısa zaman da okuyacağım :)

  YanıtlaSil
 2. Nazan Bekiroğlunu çok sevmeme rağmen hala Nar Ağacını okuyamadım.Şimdi daha da çok pişman oldum 😥

  YanıtlaSil
 3. ''Semerkant''okudum ve hala aklımdadır.Tarih tekerrürden ibaret dedirten bir kitap çok begenerek okudum.Doğunun Limanları eşim okudu ben daha okuyamadım.Okumak isterim.Bu ara bizde küçük bir piknik yaptık darısı pazara iyi hafta başları olsun,iyi okumalar,iyiki okuyorsunuz.Tebrikler.Sizi tanıdığıma memnun oldum.

  YanıtlaSil
 4. Okumadım:)
  O kadar çok kitap varki yetişemiyorum okumaya.

  YanıtlaSil
 5. Semerkant ı bende üniversite de okumuştum ve gerçekten de çok etkileyici ve sürekleyici bir kitaptı. İçinde bir çok dersi barındırıyodu. Nazan Bekiroğlu'nun da sadece Nar Ağacını okudum gerçekten güzel bir kitaptı.

  YanıtlaSil
 6. çok merak etmeme rağmen hala erteliyorum maalesef :/

  YanıtlaSil
 7. Okumadım fakat yazınızı okuduktan sonra merak ettim. Önerdiğiniz yazar ve kitaplarını alınacaklar listeme ekledim. Teşekkür ederim. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Amin Maalouf Semerkant kitabını okumuştum, Afrikalı Leo ile bu kitabı da merak ettiklerim arasındaydı. Gerçekten kalemi kuvvetli bir yazar. Kitaplar insanı içine çekiyor, olayları yaşatıyor okuyana. Öneri için teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 9. Amin Maalouf henüz okuyamadım. Kütüphanemde sıra bekliyor maalesef kitapları. Nar Ağacı'nı ise çok sevmemiştim nedense. Herhalde doğru zamanda okumadım.

  YanıtlaSil
 10. maluf okudum iki üç kitabını ben deee. birinde hasan sabbah vardı negezldi o yaa. nar ağacı okuduğum tek bekiroğlu romanı nefisti ya okuycam vu yazardan yine ama :)

  YanıtlaSil
 11. Merak ettim doğrusu. Okusak iyi olucak... Sevgiler.

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...