Şeyda'nın Günlüğü: Kitaplar

23.11.15

KitaplarKitap büyük hazinedir. Küçükken okumayı sevmeyen ben, şimdilerde pek seviyorum..

Kitabı cok okuyan bir insanın kelime dagarcığı tavan yapmıştır, güzel kısa ve anlaşılır cümleler kurar, kendini kısaca anlatabilir, ne istedigini de açıkça anlaşılır bir şekilde  söyleyebilir..


Kitap okumak zaman kaybı degildir. Zamanı olagan üstü dolu gecirmektir.
Şuan ellerimizde telefonlar, tabletler,  bilgisayarlar.. Şöyle bir bakalım kendimize, kaçımızın eline kaç saat kitap geciyor? İnternete ayırdıgımız zamanı, kitaba ayırıyor muyuz? Gitgide cahilleştigimizi sizde farkediyor musunuz? Özellikle çocuklarımızın elinde tablet ve telefonlar, oyunlar oynuyorlar, peki bu oyunlar çocuklarımızı aptallaştırmaktan başka neye yarıyor?


Kendimize gelmenin zamanı geldi. Çocuklarımıza en az 2 saat kitap okutmaz isek gelecegimizi hayal edebiliyor musunuz? Ben edemiyorum. Kendimizin ve cocuklarımızın iyiliği ve  gelecegi icin cahilleşmemek icin kitap büyük bir nimet.. Bu nimeti görmezden gelmeyelim.
Gençlerini kitapla beslemeyen milletlerin,  sonu acıdır..


9 yorum:

 1. Farkındalık oluşturmak için güzel bir yazı olmuş. Çocuklarımıza kitap okumayı aşımalıyız, onşallah gelecek nesiller çok daha bilinçli olurlar.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir yazı olmuş. Gerçekten çok önemli kitap okumak, özellikle küçük yaşta sevdirmek lazım çocuklara. Ebeveynlere büyük iş düşüyor bu konuda işte. Öyle olmazsa da iki kelimeyi yan yana getiremeyen bir nesil çıkıyor ortaya.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba;
  Maalesef kitap okumayan/okutmayan bir toplum olduk, neticede birbirini anlamayan, kendini doğru ifade edemeyen, mutsuz, huzursuz bir insanlar yığını haline gelmekteyiz...ne acı... güzel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık. Takipteyim. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Merhaba

  Küçükken bende sevmezdim sonra 15 yaşımda çok sevdim. Hala severek sürekli okuyorum:)

  Kitaplarla 1000 yılımı bile gecirebilirim:)

  YanıtlaSil
 5. takibe aldım beklerım :)

  bol okumalar :)

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...