Şeyda'nın Günlüğü: Kitap Tavsiyesi :)

3.10.15

Kitap Tavsiyesi :)

  Allah'ın Rahmeti Bereketi üzerinize olsun:)
 


  Bugün sizlere beni çok etkileyen benim de böyle bir hikayem var mıdır dedirten bir romanı tavsiye edecegim.

Nazan BEKİROĞLU'ndan
       
            Nar Ağacı
İçeriğinden kısaca bahsedecek olursam; sevdanın, acının, gurbetin, savaşın, muhacirliğin, gitmenin, kalmanın, gidememenin bu gökyüzü altında nelerin yaşandığı nın ve daha nicelerinin yaşanacağını anlatan bir roman...
Dil o kadar ince işelenmiş ki , algınız ayrıntıların içinde seyir halinde.Mekan tasvirlerine içinizin gitmemesi olanaksız.
Kıtabı okumamıs da Yazar'ın yanıbaşına oturup hayat hikayesini dinlemiş gibiyim.Kitap okumayı sevmeyen kişilerin bile bir soluk da bitireceği bir roman.

Roman da beni en çok etkileyen ise zorla göç ettirilirken çektikleri acılar ve sıkıntılar..   :(

Kahvenizi de alıp gelin bir soluk da bitireceğiniz hıçkırıklara boğulacağınız neler olacak diye merakla okuyacağınız roman.. En yakın kitapevlerinde :)Kitabı bitirdiğiniz de  duygu ve düşüncelerinizi bildirin merak ederim :) 


    Sağlıcakla kalın ...

4 yorum:

  1. Merhabaaa 😄 Gelir gelmez neyle karşılaştım. Kitap Kitaplığımda okunması için bekliyor. Ahmet Altan İsyan Günlerinde Aşk'ı okuyorum şimdilerde. Biter bitmez bu kitaba başlayacağım. Çokta merak ediyorum.. Güzel post olmuş ☺☺

    YanıtlaSil
  2. 2 yıl önce okumuştum sanırım.Bk yine aklıma düştü.Hani kitaplıkdan tekrar alınıp bir kez daha okunası ,sevdiklerimden.

    YanıtlaSil
  3. Ne güzel insana haz verişi...

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...