Şeyda'nın Günlüğü: Monotonlaşmış hayatlara sonn

13.10.15

Monotonlaşmış hayatlara sonnHerkese merhabalar


Birşeyler yazmam gerektigini düşünerek elime tabletimi aldım. :)
Monotonlaşmış bir hayatı kimse istemez ama kimse bundan da kurtulabilmiş değil.. İş ev yemek derken gün bitiyor. İşe gidiyoruz akşam eve geliyoruz  yorulmuş vaziyette, yemek yiyoruz biraz tv sonra yatış.. Aynı durum okul için de gecerli..


Ben böyle monoton bir hayat sürmemek için hayatıma güzel tatlı  kıpırtılar ekliyorum.Yoksa hergün aynı durum pskolojimizi bozabilir.. Peki neler yapabiliriz??

Öncelikle kendinizi mutlu etmek ile işe başlayın. Mutlu oldugunuz şeyleri yapın daha çok. Sorumluluklarınızdan da zevk almaya çalışın. Hayat çok kısa..  Mutsuz olmayın  hep daha çok mutlu olun ve gülümseyin.. Hiçbirşeyi sıkıntı yapmayın herşey çözülüyor çünkü.. Piskolojini hicbir zaman bozmayın.. Küçük şeylerle mutlu olmayı öğrenin. Ev hanımı iseniz mutlaka eşiniz ile bi akşam başbaşa çıkın yemek yeyin yada sadece yürüyün vakit gecirin.. Çocugunuzu bahane etmeyin mutlaka bırakacak yer bulursunuz. Baba evindeyseniz benim gibi  kendinizi geliştirin kitaplar okuyun tv başında saatlerce oturmayın dışarı çıkın yürüyüş yapın namazkılın kuran okuyun. Örgü örün wuu daha neler neler sıkılmaya vaktiniz olmasın..We hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayın
                   Rabbiniz sizinle beraberdir...


"DE Kİ; ALLAH BANA YETER
O'NDAN BAŞKA İLAH YOKTUR.
BEN SADECE O'NA GÜVENİP DAYANIRIM..
                                                      (tevbe 129)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...