Şeyda'nın Günlüğü: Hayatınızın En Bereketli Yılları Hangi Yıllardı?

27.10.15

Hayatınızın En Bereketli Yılları Hangi Yıllardı?


Merhabalar :)


Yazımın baslıgından da anlasıldıgı üzere benim en bereketli zamanım hafızzlık yaparken ki yıllarımdı... Ögrenci olmak çok güzel bir duygu bunun önüne ne para kazanmak ne de ögretici olmak gecebildi..


Yurt ortamı, hergün ders vermek, veremediginde hocanın tribini cekmek ve bolca laf duymak belki sonra aglamak yada zamanın verdigi alıskanlık ile umrunda olamaması :) Kur'an ile hem haal olmak, bütün zamanını onunla geçirmek, sabah namazından sonra uyumamak, öglen uykusuna yatmak, ve ömürlük arkadaşlar edinmek..

Anlayacagınız en bereketli en güzel yıllarım hafızlık dönememimde ki zamanımdı...Peki sizin en bereketli  yıllarınız  hangi yıllardı???


17 yorum:

 1. Ben õğrenciliğim 35 yaşından sonra başladı. Açık meslek lisesi günleri güzel di bir sürü arkadaşım oldu. İade yi ziyarete geldim:) izlemedeyim sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Maaşallah hafızlık çok zordur siz bunu başarmışsınız. Allah devamını eylesin.

  YanıtlaSil
 3. gençlik yılları diyeceğim, olmuyor, pek çok büyük kaybım oldu,
  en iyisi anne olduğum yıllar diyeyim, sonsuza kadar süren bir bereket.
  Allah anneleri evlatları babaları ayırmasın ...

  YanıtlaSil
 4. En bereketli yillarim galiba simdi ki yillarim :-)
  iadeyi ziyaret geldim :-)

  YanıtlaSil
 5. Benim de öğrencilikti ya istediğimi alabildiğim istediğim kadar gezebildiğim zaman dilimiydi. Öğrencilik gibisi yok. :-)

  YanıtlaSil
 6. Her dönemin kendisine göre güzelliği ve bereketi vardır bana göre . Ben bulunduğumuz anı en iyi şekilde değerlendirmekten yanayım. Takibe aldım , sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Merhaba yavrum.Bloğunu merak ediyordum.Sen hoşgeldin demişsin ben de hoşbuldum diyorum.Hafızsın demek,candan kutlarım.Sesinden Yasin-i Şerif'i dinlemek isterdim.Ne mutlu sana.Kutluyorum.Yaşamımın her devresini bereketli diye düşünüyorum.Zira Allah'ın nimetleri,ben sıkıntılı günler yaşasam da hep az ya da çok önümdeydi.Güzel günlerim ise,saklamaya hiç gerek yok,ters düşsem de hep doğrulardan yanayım.En çok çocuklarımla geçirdiğim vakitlerdi.Sevgiler ve başarılar yavrum.Ece ablanız.

  YanıtlaSil
 8. merhaba diyerek başlayayım ve sorunuza yanıt vererek devam edeyim :) Sanırım en bereketli zaman üniversite ikinci sınıfta ki ev arkadaşlarımla baki dostlukları elde ettiğim zamandı :) Sevgilerimle...Banada beklerim ;)

  YanıtlaSil
 9. Her anı seviyorum,yaşadığım ,nefes aldığım ,paylaştığım her anı seviyorum ...Şairin dediği gibi:Yaşadın mı yoğunluğuna yaşayacaksın...Merhaba ,ben de ziyarete geldim :)

  YanıtlaSil
 10. Benim en verimli yıllarım sanırım şu an ki yıllarım :))
  Takibe aldım sizi de beklerim :)

  http://suichenn.blogspot.com.tr/?m=1

  YanıtlaSil
 11. Her zamanin apayrı güzelliği var tabiki ama benimde tekrar yaşasam hiç fena olmaz dediğim zamanlar üniversite yıllarıydı.hala devam eden güzel arkadaşlıklarımı oluşturduğum güzel zamanlar...sadece bir kaç saat olarak düşünürsem de düğünümü tekrar yapabilirim heralde :)
  Etkinliktw gördüm blogunuzu ben de beklerim :)

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...