Şeyda'nın Günlüğü: Fotoğrafta İlk Bakılan Özellik Ne Olmalı?

30.9.15

Fotoğrafta İlk Bakılan Özellik Ne Olmalı?


Herkese merhabalar Allah'ın rahmeti bereketi üzerinize olsun :)

Öncelikle Fotoğraf çekerken yahut bir fotoğrafa bakarken fotoğrafta ilk bakılan özellik ne olmalı? sorusunu hepinizin  kendisine sormasını istiyorum :) sonrasında  okumaya başlayabilirsiniz  yazımı :)

Fotograf çekinmeyi de çekmeye de hevesli biriyimdir.Ailemden geliyor olsa bu heves  :)
Dayılarım teyzelerim kuzenler toplanınca bir kaç fotoğraf çekinmeden gitmeyiz. Bu kendimi bildim bileli böyledir. Herkes olmak ister o karede.Fotoğraf çekiniyoruz dediğimiz an içeride ders çalışan dersini, elinde danteli olan dantelini çayı olan çayını bırakır koşar  o kareye girmek için  :) bir aşk'tır, bizim aile de fotoğraf çekinmek. Hepimize mutluluk verir.Tabi bir de fotoğrafı çekmek vardır hani o herkesin fazla beceremediği :)


Bugün ''genç'' dergimin eski sayılarına göz atarken Fotoğrafta ilk bakılan özellik ne olmalı? diye bir başlık dikkatimi çekti. Fotoğrafa da merakımız var ya :)  hemen okumaya başladım. Okuyup bitirince de sizlerle paylaşayım istedim. Evveet hazırsanız söylüyorummm:)  Fotoğraf çekerken ilk bakacağımız özellik ve fotoğraftan anlayanların ilk baktığı özellik... Net'lik imiş... :)  Sizin gibi ben de şaşırdım okuduğumda.Netlik'den sonra da ışık, kadraj, sadelik.. gibi konulara bakılırmış :)


Sizler gibi bende yeni bir bilgi öğrendiğim için mutluyum.Bundan sonra fotoğrafta ilk bakacağımız özellik net'lik. Başlığı ilk okuduğumda kendime sormuştum ama cevabını verememiştim beki de meraklanıp hemen okuduğumdan  sizler bu soruyu kendinize sordğunuz da ilk aklınıza ne geldi? yorumlara yazarsanız sevinirim..


                                                    Hayırlı akşamlar diliyorum hepinize :)
                                                           
                                                                         Selamet ile kalın...


8 yorum:

 1. fotoğrafta renklerin canlı olması ilk dikkatimi çeken şeydir.

  YanıtlaSil
 2. Benim de. Ilk. Baktığım gözler dir. Fotoğrafta

  YanıtlaSil
 3. Tabi. Bi gözleri olan resimde:))

  YanıtlaSil
 4. İlginç bir bilgi ve ben ilgin bilgileri çok severim!!(oda arkadaşımda boldur da bu tarz bilgiler. Şimdi bu bilgiyi ona söyleme sırası bende B) bilgi için sağolll!

  YanıtlaSil
 5. Her fotografin dili vardir aslinda....anlatmak istedigine bakarim :)

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler bilgi için:)

  YanıtlaSil
 7. Yazının başlığını okurken netlik diye cevabı yapıştıran biri olaraktan Beni rahatlıkla alkışlayabilirsiniz. :D

  YanıtlaSil
 8. Çektiğim ve yayınladığım fotoğrafların net olmasına dikkat ediyorum ama ilk bakılan özellik olarak düşünmemiştim hiç. Hatta soruyu doğru cevaplayamadım bile :)))

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...