Şeyda'nın Günlüğü: BİZ BU BAYRAM EKSİĞİZ

24.9.15

BİZ BU BAYRAM EKSİĞİZ

 Eksik bayramlar

Biz bu bayram sevdiklerimizden ayrıyız. Kocaman bir aile olsak da canlarımız yok bu bayram yanımızda.Annem  her bayram sabahı uyandırdığı gibi uyandırmadı;''Bugün bayram erken kalkın çocuklar' diyerek girmedi odama; abim bayram namazına giderken  gelip yanağımdan öpmedi;karşımdaki yatak boştu,ablam yoktu sabah gözlerimi açtığımda...Bu bayram eksiğiz biz. Gecen bayramda da olduğu gibi,sevdiklerimiz yok yanımızda.


 Kaldık işte bir başımıza annem babam ve ben. Gidenlere mi zor kalanlara mı bilemedim...
Biz kocaman bir aileyiz,bu aileyi tutan  en büyüklerimiz ise yok basımızda.Gecen bayram anneme dediğim söz geldi şimdi aklıma: 'Ne ana var ne baba demiştim,koca çınarlar yok basımızda.'Bu bayramda kahvaltı yapamayacağız cümbür cemaat.. Kocaman sofralar olmayacak, uzun uzadıya el öpmeleri bu bayramda yaşayamayacağız..


 Bayram;akrabaların  buluştuğu,kocaman bir aile olduğu en güzel günlerdir mutluluk ile doludur .O günler bayramlaşılır eller öpülür tatlılar getirilir harçlıklar verilir,küçüğünden büyüğüne herkes de bir tebessümdür bayramlar.. Sizlerde bu bayram hepsi olacak..Gülücükleriniz eksik olmasın yüzünüzden..Biz ise bu bayram eksiğiz;kapanmayan yaralarımız var gönlümüzde.

Mutluluklar sizinle olsun  dua ile kalın
Bayramınız mübarek olsun..
Eid mubarak...


1 yorum:

  1. Rabbim bu ayrılıkları en güzel en mutlu beraberliklerle sonlandırır inşaAllah hocam bu bayram da böyle olsun..

    YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...